Pohár osvobození Tvrdonice, 1. 4. 2023

Mimo plán si naši dva závodníci Jožka a Šimon vyjeli v sobotu 1. 4. na závody do Tvrdonic. Pořadatelé očekávali příjezd cca 100 závodníků a všechny tak zaskočilo 176 dětí, které se postupně na tatami představily.

Jožka nastoupil v kategorii do 38 kg, kde byl nalosován mezi dalších 12 soupeřů do pavouka a stal se mu osudný hned první zápas, který prohrál a soupeř ho do dalších bojů bohužel nevytáhl.

Šimon si na svou váhu do 55 kg počkal až téměř na závěr turnaje a v tabulce mu byli přisouzeni 3 soupeři, se kterými se už v minulosti potkal. První dva zápasy poměrně rychle a přesvědčivě vyhrál na ippon a největší boj ho tak čekal v zápase posledním s Danem Nešťákem z SKKP. Po dramatickém utkání a dlouhém rozhodování u jedné ze Šimonových technik vyhrál nakonec Dan na wazari, vrátil Šimonovi porážku z Mohelnice a odsunul ho na konečné druhé místo.

Třetím zástupcem na tatami byla Anička v roli rozhodčí a podala přesvědčivý výkon! Po osmi letech se navíc vrátila „na místo činu“ – v říjnu 2015 absolvovala, právě v Tvrdonicích, své první judo závody v životě v roli závodnice.

Děkujeme všem třem za to, co na tatami předvedli a gratulujeme!