3. kolo KPD ml. žactva, Holešov

Ve čtvrtek 13. 6. jsme se se šesti atletkami zúčastnili dalšího kola družstev ml. žactva. Tradičně jsme postavili mladinké družstvo, doplněné o děvčata z atletické přípravky. Úkol stále stejný – získat alespoň bod do soutěže družstev a přinést štafetový kolík až do cíle. A konkurence byla velká – 129 závodnic a 12 družstev ml. žaček.

Stela Janků – Stela se postavila do koulařského sektoru a zkusila i hod kriketovým míčkem. Dosáhla na celkové 23. respektive 35. místo.

Markéta Bruštíková – Markéta si zkusila své první závody, absolvovala stejné disciplíny jako Stela a posílila na posledním úseku také netradiční štafetu na 4 * 150 metrů. Povedla se jí hlavně koule, kdy poslala 2kg náčiní do vzdálenosti 5,23 m.

Julie Tlachová – Jula se nejdřív postavila na start překážkového běhu. Rozběhla skvělý závod, ale bohužel technicky nezvládla pátou překážku, u které musela zastavit. Protože je bojovník, který se nevzdává, závod dokončila a dokonce v takovém čase, který nám zajistil první bod!!! #NeverGiveUp V dálce zaostala za svým letošním maximem, ale skvěle rozběhla štafetu 4 * 150.

Denisa Řezníčková – Denča si na úvod soutěže zkusila své první překážky a hned u druhé nám zatrnulo… Za překážkou špatně došlápla a chvilku to vypadalo, že pro ni dnešní soutěž končí. Kotník naštěstí vydržel a pustil ji jak na trať 600 m, tak do štafety. Šestistovku stlačila v novém osobáku pod 2 minuty, rozběh dokončila na 3. místě a připsali jsme si díky tomu 8 bodů.

Adéla Borovská – Aďa měla opět velmi náročný program, kdy jí jednotlivé disciplíny navazovaly rychle na sebe a mnohdy se i prolínaly. Na překážkách stlačila osobák o 0,2 vteřiny, dokončila na 7. místě a připsala prvních 6 bodů. Stejně si počínala ve sprintu – nový osobák, postup do A finále a dalších 7 bodů. V dálce se projevil náročný program, kde Adélka zůstala za svým očekáváním a za výkon 3,91 brala 16. místo.

Klára Sehnalová – Klárka se rozhodla vyzkoušet dálku, jen jsme nedomysleli, že se jí kryje s rozběhem na 600 m. Po doběhu šestistovky (3,5 vteřiny za body) rychle protřepala nohy a nastoupila ke svým úvodním pokusům v dálce. Představte si, že skáčete do dálky a na každé noze máte 10kg závaží. Podle toho pokusy vypadaly. Pak na Klárku pořadatelé zapomněli a k poslednímu pokusu ji pustili s obrovskou prodlevou. Doletěla do vzdálenosti 413 cm, vylepšila si osobák o 21 cm a postoupila do finále dálky. Dalších 5 bodů.

Štafeta 4*150 metrů – na start netradiční štafety se postavila Julča, Klárka, Deniska a Markétka. Holky skvěle rozběhly, chvílemi v rozběhu atakovaly 3. příčku a v konečném součtu dosáhly na 7 bodů.

Celkem 34 bodů a 7. místo mezi družstvy ml. žaček.