Erasmus+ Sport

Slyšeli jste už někdy o evropském projektu Erasmus? V letošním roce bylo možné podat žádost o grant v programu Erasmus+ Sport. Vedení našeho klubu se podařila neuvěřitelná věc – vytvořili a podali projekt, který patřil mezi 14 podpořených projektů v rámci celé ČR!!!

Program se zaměřuje na rozvoj amatérského a zájmového sportu v podobě mezinárodních výjezdů trenérů a dalších spolupracovníků. Díky nim získají účastníci cenné zkušenosti, know-how a posílí svůj profesní rozvoj, kterým následně přispějí i rozvoji domovské organizace. 

Většina našich trenérů a pomocných trenérů vyrazí do světa na Stínovaní.

Stínování (job shadowing) v zahraniční sportovní organizaci

V rámci projektů zaměřených na stínování zaměstnanci sportovních organizací vycestují do hostující organizace, kde mohou pozorovat každodenní činnosti, učit se novým postupům a dovednostem a získávat nové zkušenosti, které následně využijí při své vlastní práci. Tyto výjezdy jsou krátkodobé a mohou trvat 2 – 14 dní.

Naši atletičtí trenéři vyráží postupně v těchto dnech na zkušenou do španělské Sevilly do klubu Atletismo Híspalis – Sevilla Este a judo trenéři na Kypr do JUDO CLUBu Bambos Charalambous v Larnace.

Jejich cestu a zážitky v tomto unikátním projektu můžete sledovat také na Instagramu.

Celý projekt je spolufinancován Evropskou unií.