Krajská olympiáda atletických přípravek 2023

Adéla Borovská je vicemistryní Zlínského kraje v dálce a sprintu na 60 m.

Ve středu 11. 10. 2023 jsme se s 10 atlety zúčastnili na poslední chvíli uspořádaných krajských přeborů ve čtyřboji. Na zlínský atletický stadion se sjelo na 300 závodníků a takové množství sportovců zjevně zaskočilo i pořadatele. Původně plánovaný čtyřboj stihly pouze dvě kategorie (mini dívky a starší chlapci), ostatní byly ochuzeny o závěrečnou čtvrtku.

400 m patří tradičně k našim silným disciplínám, tak nás trošku mrzelo, že 8 našich svěřenců si vyzkoušelo „pouze“ trojboj.

Chtěli bychom vyseknout obrovskou poklonu všem našim dětem, že i v takto časově náročném závodě udržely pozornost, koncentrovaly se a podaly fantastické výkony a také všem rodičům za trpělivost, povzbuzování, nošení svačin, utírání soplíků a součinnost.

Minipřípravka dívky (čtyřboj, 73 závodnic)

Geržová Isabella – Ize se nejvíc povedla závěrečná čtvrtka, kde brala po heroickém závěru konečné 15. místo. Ukázala srdce bojovníka.

Kunovská Alžběta – přesto, že Bětka přepálila začátek běhu na 400 m, dokázala se i ona vyždímat k nejlepšímu výkonu právě v této disciplíně a doběhla si pro 6. místo.

Minipřípravka chlapci (trojboj, 46 závodníků)

Červenka Lukáš – Lukáš patřil k těm mladším závodníkům ve skupině a trošku překvapivě (potě co nemohl absolvovat běh na 400 m, což je jeho silná disciplína) bral nejlepší umístění ve skoku dalekém = 14. místo.

Jursík Vítek – u Vítka nebylo do poslední chvíle jasné, jestli ho zranění kotníku pustí na start. Naštěstí se jakž takž uzdravil, což ho vyneslo na 6. místo ve skoku a na 13. v celkovém součtu víceboje.

Sehnal Dominik – Domča je vícebojař, ve všech disciplínách se pohyboval ve výsledkové listině v první třetině, což mu nakonec vyneslo 12. místo ve víceboji.

Struhár Vít – „malý“ Víťa podal také vyrovnané výkony a dokázal uhájit 38. místo víceboje a nechat za sebou dalších 8 závodníků.

Přípravka dívky (trojboj, 92 závodnic!!!)

Borovská Adéla – tohle jméno je potřeba si zapamatovat. Adélka patřila k těm mladším závodnicím na startu, ale ukázala, jaký dynamit schovává v nohou a do Brodu nám přivezla hned 2 medaile!!!

2. místo – 60 m běh
2. místo – skok do dálky.

Vícebojařský bronz utekl Adélce jen o pár bodů a skončila celkově na 4. místě.

Kučerová Denisa – Deniska měla poměrně vyrovnané výkony, ve všech disciplínách se pohybovala v první polovině závodního pole, což jí vyneslo konečné 44. místo.

Sehnalová Klára – Klárku určitě také mrzelo zrušení závěrečné čtyřstovky, opět ukázala svoji neuvěřitelnou všestrannost a všechny své ostatní výkony dokázala srovnat mezi 10. a 14 místo výsledkových listin. Po celkovém součtu bodů jí tak patřilo 8. místo ve víceboji.

Tlachová Julie – Julča, je stejně jako Klárka s Adélkou, skvělá sprinterka, dokázala se na 60 m procpat do první jedenáctky, dařilo se jí poměrně dobře i na skoku a bohužel pokazila hod. Celkově i tak obsadila vynikající 24. místo.