Olympiáda školních družin, 16. 5. 2023

V úterý 16. 5. 2023 odpoledne jsme spolupořádali atletickou Olympiádu školních družin na stadionu Lapač za účasti 13 školních družin a 186 závodníků. Ti změřili síly ve třech věkových kategoriích a třech disciplínách.

Ruletu si s námi zahrálo počasí, kdy se ani jeden z meteoradarů netrefil, kdy má vlastně začít pršet, ale protože nejsou malí atleti z cukru, zvládli běhat, házet a skákat i mezi kapkami deště. Respekt a poděkování také všem vrchníkům na stanovištích, kteří si deště užili dosyta.

Několik našich svěřenců se probojovalo do výběru družin a podařilo se jim dosáhnout i na medaile.

Viki Pytelová brala bronz v barvách ŠD Havřice za běh, ve stejné kategorii naprosto s přehledem ovládla běh i skok Julča Tlachová závodící za ŠD Záhorovice (zajímavostí je, že Julča by brala obě první místa i v případě, kdy bychom sloučili kategorii chlapců a děvčat). Nádherný výkon!

U chlapců se dařilo Vojtovi Bajerovi, který získal zlato v běhu pro ŠD Mariánské náměstí.

Kompletní výsledky jsou ke stažení zde.

Jménem pořadatelů bychom se rádi omluvili za záměnu diplomů v jedné z kategorií, kdo bude mít zájem o výměnu, ať nás kontaktuje na e-mailové adrese info@skvysluni.cz.

Děkujeme všem dětem, trenérům, rozhodčím, paním družinářkám za účast a také početnému publiku, které přišlo malé sportovce podpořit a povzbudit. Speciální poděkování letí do ŠD ZŠ a MŠ Na Výsluní za pomoc s pořádáním této úžasné akce s dlouholetou tradicí.