Turnaj přípravek, Prostějov

Ukončit předprázdninovou judistickou sezonu vyrazilo 5 sluníček na Turnaj přípravek do Prostějova. Závody se nejvíc vyvedly Vikimu, Violce a Dominikovi.

Viktor Taťák – jediný náš zástupce v kategorii U12 nastoupil ve váze do 50 kg, ale kvůli absenci soupeřů byl nalosován o váhu výš. V základní tabulce podal naprosto suverénní výkon, všechny tři zápasy ukončil na ippon před časovým limitem a stejně si počínal v zápase o postup do finále. Tam pak svedl vyrovnaný souboj, který dospěl až do golden score, kde svému soupeři podlehl. Krásné druhé místo!

Dominik Brabenec – Dominika v kategorii U14 potkal stejný systém rozlosování jako Viktora – základní tabulka a pro nejlepší dva postup do bojů o medaile. Dominikovi se nejvíc povedly dva první zápasy, kde nad svými soupeři dominoval a z druhého místa tabulky postoupil do bojů o medaile. Vítězi druhé skupiny v zápase podlehl a vystoupal na bronzovou příčku.

Natálie Šrámková – na Natku čekaly ve váze pouze dvě soupeřky. První z nich chtěla vrátit porážku z Hranic, ale nepohlídala si soupeřčin úchop a prohrála na ippon. Chuť si spravila hned v následujícím zápase, kde to byla naopak ona, kdo dominoval, uhájila druhou pozici a přidala si do sbírky už 3. medaili z této série turnajů.

Viola Kapsová – Violka okusila teprve své druhé závody a stejně jako v Hranicích nastoupila v tabulce systémem „každý s každým“. Hned v prvním zápase podala sebevědomý výkon a ukončila zápas před časovým limitem. Následně nestačila na dvě soupeřky s oranžovým páskem, ale poslední zápas zvítězila nenastoupením soupeře a stejně jako v Hranicích si na krk pověsila bronzovou medaili.

Kristýna Žáková – Kika měla tradičně spojené kategorie U16 a U18 a celkem 6 soupeřek. Byla nalosovaná do tabulky a potřebovala v ní uhájit nejhůře druhé místo. V prvním zápase udělala bohužel hned po úvodním hajime chybu, kterou soupeřka okamžitě potrestala. Ve druhém zápase si nepohlídala páku, ale zkoncentrovala se alespoň na třetí zápas, kde podala sebevědomý a přesvědčivý výkon a připsala si alespoň jednu výhru. V tabulce obsadila 3. místo a do bojů o medaile tentokrát nezasáhla.

Na zápasy se můžete podívat na našem YouTube kanále.